VINEGRETT -rühmanäitus

Maalinäitus VINEGRETT  - 12 kunstnikku ja sama palju stiile, nägemust ja isikupära – värvikas ja mitmekesine kooslus, kus igal koostisosal on oma oluline koht ja maitse, kuid kokku annavad need kõik erilise ja meeldejääva elamuse nagu üks hea vinegrett ikka! 

Näituse nimi VINEGRETT on meie meelest tore metafoor, mis viitab näitusel esinevale stiilide, värvide ja emotsioonide kombinatsioonile. Ühendame oma näitusel julgelt eri kunstnike loomingut, millel on oma isikupära, kuid samas moodustavad nad ühtse terviku, kus iga teos toob oma maitse ja värvi. 

Oleme kõik koos EKA Avatud Akadeemia Maalimise ABC ja Z kursusel (mida muide soojalt soovitame!!!)  ja seega jagame kirge kunsti ja maalimise osas. Seal sündiski idee tulla välja ka esimese rühmanäitusega. 
 
Allpool ka väike tutvustus meie vahvate kunstnike kohta! ⬇️⬇️⬇️

Näitus ootab vaatajaid 9.1. – 5.2.2025. Studio Gallery K28 ruumides Kentmanni 28, Tallinn.

Näitus on avatud:
Neljapäev 14 - 17
Reede 14 - 18
Laupäev 14 - 17
Ja ka järgmistel pühapäevadel jaanuaris:
P 12.1 kl 14 - 17
P 19.1 kl 14-17
P 26.1 kl 14 - 17

Kui siit sobivat aega ei leidnud, siis helista või kirjuta ja otsime parema aja! 

Kätlin Loopere: "Minu looming keskendub enamjaolt inimkeha ilule. Maalimise kaudu püüan idealiseerida sisemaailma keerukust ja tabada selle haprust. Avastasin maalimise enda jaoks aasta tagasi ja olen ennast täiendanud Eesti Kunstiakadeemia kursustel."


Nadežda Dementjeva, tehnilise haridusega realist, poleks kunagi arvanud, et tema suurimaks kireks saab kunst. Umbes 13 aastat tagasi haaras teda ootamatu inspiratsioonilaine, mis muutis tema maailmavaadet nii, et ta pole siiani sellest välja tulnud. Neli aastat tagasi asutas ta Peetri alevikus oma Hope Art stuudio – koha, kus ta saab rahus maalida ja oma loominguliste eksperimentidega maailma rikastada. Eesti Kunstiakadeemias on ta läbinud mitu kursust, õppinud erinevaid tehnikaid ja materjale, kuid õlivärvid ja pastellid on tema truud lemmikud. "Kes oleks arvanud, et sellest hobist nii tõsine suhe välja kasvab!" ütleb ta ise naerdes.

Instagram: hope_art_stuudio | hopeart.ee

Ave Bremse: "Kunst on mulle eneseväljendus ja eneseotsing! Meeldib teha graafikat ja maali erinevaid tehnikaid. Iga kord kui võtan pintsli või mõne muu vahendi, siis mitte ainult tulemus ei üllata, vaid kogu protsess on üllatus! EKA kursuste on vahel ka nii, et iga kord ei taha õnnestuda, aga siis õpid ennast tundma ka nendes hetkedes kui ei õnnestu! Igal juhul on maalimine üks ohutumaid harrastuskunstiliike, sest sa ei sega sellega kedagi. Ostke ka värvid ja paber või maalialus ning andke endale võimalus!"

Kirsti Rautio alias Kipa: Alles mõned aastad tagasi maalikunsti leidnud ja täiega selle lummusesse uppunud Kirsti on positiivse ellusuhtumisega optimist ja tegutseja, coach ja ettevõtja. ”Armastan ilu ja harmooniat enda ümber, kuid julgen ka katsetada kõike uut ja põnevat. Eriti kõnetab mind kunst, kus peab mõtlema, et oot-oot… Olen täiega nautinud EKA Avatud Akadeemia kursuseid ja käsil ongi juba neljas kursus.” Oma  kunstniku nime Kipa on Kirsti saanud külge Soomest, kus ta pikalt elas ja töötas. 

Instagram: art_by_kipa | artbykipa.com


Inge PaplavskisEKA:s klaasikunsti eriala lõpetanud Inge on viimastel aastatel leidnud enda jaoks uue kire maalikunstist. Ta on ennast sellel ala täiendanud EKA Avatud Akadeemia mitmel kursusel ja käinud ka mitmes maalilaagris. ”Inge stiil on tundlik, ta pintsel on julge, tööd maalilised ja vahel lausa müstilised ning ülihea värvitunnetusega”, arvavad kursusekaaslased.
Anna Mikitjuk: "Minu maalide lemmikteemaks on lilled ja loodus, nende ilu ja mitmekesisus inspireerivad mind kõige rohkem. Mulle meeldib kasutada rikkalikku värvipaletti, mis tõstab tuju ja eluisu. Oma maalidega soovin ma edasi anda positiivsust, millega need olid loodud." Anna kontaktid: anna.mikitjuk@gmail.com,  tel +372 5518387, instagram: mikitjuk_art
Hillar Mänd:  Hillari teekond maalikunstini sai alguse 3aastat tagasi üsna ootamatult – sünnipäevakingitusena saadud Aapo Puki maalikursusest. See esialgne juhuslik samm viis aga pikema õpiprotsessini Aapo juhendamisel erinevatel kursustel ning eelmisel aastal sai läbitud ka aktimaali kursus Eesti Kunstiakadeemias.
Tema töödes pole peidetud lugusid ega selgeid narratiive. Hillari maalid ei räägi, vaid kutsuvad tundma – kogema hetke atmosfääri, mis on ühtaegu ajatu ja intiimselt isiklik.
Instagram: hillarhilllar

Tuuli Roosma (TUUL) on pärit kunstnike suguvõsast ning kogu lapsepõlve kasvas ta teadmises, et temastki saab maalikunstnik. Kuni tundis keskkooli lõpus, et tal ei ole kunstnikuna maailmale mitte midagi öelda ning läks õppima hoopis majandust ja hakkas tootma telesaateid. Nüüd, 30 aaastat hiljem taas värvidesse sukeldudes on ta täiesti pahviks löödud avastusest, kui palju on tal kunstnikuna iseendale öelda.


Elli Asser: “Oma igapäevaelus olen neurokirurg ning viimasel ajal leian päevatöö kõrvalt inspiratsiooni maalikunstist. Kunstis köidab mind eelkõige võimalus oma ideid ja sügavamaid mõtteid visuaalselt väljendada. Kuigi minule väga meeldib mõelda kõike detailideni läbi, naudin eksperimenteerimist ja kunsti ootamatute avastuste põnevust. Hetkel pakuvad kunstimaailmas mulle enim huvi mixed-media tehnikas tehtud teosed.”
Diana Andriot: “Minu armastus kunsti vastu on olnud püsiv kogu elu. Katsetan pidevalt erinevate stiilide ja tehnikatega, otsides oma ainulaadset kunstilist väljendust. Olen oma töid esitlenud enam kui 15 näitusel Eestis ja Prantsusmaal. Iga minu teos peegeldab minu isiklikku teekonda, ning olen tänulik võimaluse eest oma kunsti maailmaga jagada.”
Heli Telgmaa: “Olen mingil määral alati kunstiga seotud olnud. Isa on mul vabakutseline meremaalija ja mina olen olnud kunsti- ja disainientusiast. EKA sisearhitektuuri kursustelt sattusin Maria Sidljarevitši kompositsiooni kursusele ja sealt edasi maalikursusele. Oma olemuselt olen katsetaja, eneseotsija ja inspiratsiooni võin saada eriilmelisteks tegevusteks keskkonnast, inimestest, kirjandusest.”
Ingrid Morel: " Olen maailmakodanikust vandersell, kelle pikad rännakud on sisaldanud elamist nii seitsmes erinevas riigis kui ka magistrikraadi politoloogias. Hiljuti jõudsin oma teekonnal tagasi Maarjamaale, kuna avastasin, et maailmas on midagi suuremat kui maailm ise - meie sisemine universum. Tänu sellele avastusele jõudsin ma maalikunstini ning EKA kursusele "Maalikunsti ABC". Seal olen ma tutvunud sarnaste avatud ja otsivate inimestega, nii õppejõude kui ka kursusekaaslastega, kes on kõik osutunud säravateks tähtedeks. Just nemad on need kes on muutnud minu enda, esmalt nii hirmutava, kosmosereisi eriliselt nauditavaks piknikuks."